Tento web sponzoruje reklamní agentura RobertNemec.com, která poskytuje tyto služby:

Internetový marketing

Reklama na internetu

Optimalizace pro vyhledávače (SEO)

PPC reklama

Webová analytika

Webdesign

Školení Google Analytics

Reklama na Facebooku

SEO copywriting


Novinky


Prvním vítězem SEO soutěže se stal Petr Weida, hráči mohou soutěžit v nové kategorii


BRNO 7. září 2004

Vítězem první kategorie (Quicker) v SEO soutěži, kterou pořádá internetová reklamní agentura RobertNemec.com a síť internetových obchodů ProfiObchody.cz, se stal Petr Weida se svým blogem SEO: běžešelemovací řůčovičky.


Umístil se totiž 6. září 2004 v 10.00 SELČ na prvním místě ve výsledcích ve vyhledávači Google po zadání slovního spojení běžešelemovací řůčovičky. Blog Petra "Pixyho" Staníčka, který se umístil ještě před ním, přitom nebyl podle pravidel soutěže započítán.


Petr Weida tak vyhrál digitální fotoaparát FUJIFILM - FinePix A120, který věnovaly ProfiObchody.cz.

Screenshot: Výsledky vyhledávání na běžešelemovací řůčovičky 6. září 2004 v 10.00 na vyhledávači Google"Petr Weida vyhrál především díky časté aktualizaci a velkému počtu zpětných odkazů," komentuje výsledky prvního kola soutěže SEO konzultant agentury RobertNemec.com Michal Krutiš. "Weblog má taky nejvíce vlastních stránek, kde se vyskytuje soutěžní slovní spojení," dodal Krutiš.

Počet zpětných odkazů u soutěžících na prvních třech místech ukazuje následující tabulka:

Soutěžní pořadí Stránka Google zpětné odkazy Jyxo zpětné odkazy JyxoRank
1. www.zpravy.net/seo/ 25 1802 141
2. az.co.cz/bezeselemovaci-rucovicky/ 3 593 95
3. seo.czweb.org/index.php 1 56 103


Nová kategorie - Analyzer

V rámci SEO soutěže byla vyhlášena nová herní kategorie - Analyzer. Jejím cílem bude analýza klíčových slov.

Účastníci soutěže budou mít za úkol provést analýzu následujících klíčových slov:

  • běžešelemovací řůčovičky
  • běžešelemovací
  • řůčovičky
  • SEO soutěž

Cílem je vybrat - a tento výběr náležitě zdůvodnit - klíčové slovo, na které je na základě poměru vyhledávanosti a náročnosti optimalizace nejvýhodnější optimalizovat.

Analýzy budou přijímány na adrese info@robertnemec.com do 14. září 2004. Vyhlášení vítěze proběhne 20. září 2004. Analýzy mohou být zveřejněny na webu SEO-SEM.cz. Vítěze vybere odborná porota složená z následujících porotců:

  • Robert Němec - ředitel agentury RobertNemec.com
  • Michal Krutiš - SEO konzultant agentury RobertNemec.com
  • Lukáš Úradníček - asistent SEO konzultanta agentury RobertNemec.com

Vítěz dostane netradiční cenu: zpětné odkazy ze všech veřejně přístupných stránek webů SEO-SEM.cz, MilyJezisku.cz a z hlavní stránky webu RobertNemec.com až do konce SEO soutěže.

"Chceme touto výhrou simulovat skutečnost, že kvalitní analýza klíčových slov pomáhá při skutečné optimalizaci pro vyhledávače," vysvětluje neobvyklou výhru ředitel Robert Němec.


Aktuální stav SEO soutěže

Do SEO soutěže je v současné chvíli přihlášeno 36 soutěžících, z toho 26 bloggerů. Kategorie Quicker se díky včasnému zaregistrování účastnilo 23 soutěžících. Mnoho "soutěžících" se pak soutěže sice účastní, ale bez zájmu o registraci. Do SEO soutěže je možno se stále přihlašovat.

Počet stránek, které Google registruje na frázi běžešelemovací řůčovičky je kolem 86 000 výsledků. Toto číslo stále kolísá.

Na prvním místě ve výsledcích se drží "prázdná" stránka grafika Petra "Pixyho" Staníčka. Ukazuje to "chybu" Googlu při řazení výsledků.

(c) 2004 Robert Němec - internetová reklamní agentura   reklama: Fromuláře a tiskopisy