Tento web sponzoruje reklamní agentura RobertNemec.com, která poskytuje tyto služby:

Internetový marketing

Reklama na internetu

Optimalizace pro vyhledávače (SEO)

PPC reklama

Webová analytika

Webdesign

Školení Google Analytics

Reklama na Facebooku

SEO copywriting


Novinky


Spustění webu SEO-SEM.cz


BRNO 9. sprna 2004

Internetová reklamní agentura RobertNemec.com dnes spustila specializovaný web o optimalizaci pro vyhledávače (SEO) a Search Engine Marketingu (SEM). Jeho součástí je i dnes vyhlášená soutěž pro všechny zájemce o SEO o hodnotné ceny, kterou sponzoruje síť internetových obchodních domů ProfiObchody.cz.


Web SEO-SEM.cz má ambice stát se vertikálním portálem (tzv. vortálem) o optimalizaci pro vyhledávače (anglicky Search Engine Optimization, ve zkratce SEO) a marketingu přes vyhledávače (Search Engine Marketing, ve zkratce SEM) v České republice.

"Naším cílem je, aby každý, kdo hledá cokoli týkající se optimalizace pro vyhledávače nebo Search Engine Marketingu, ať už je to zájemce o obor, novinář, odborník nebo klient zkoumající nabídky agentur, to našel právě na SEO-SEM.cz," říká CEO RobertNemec.com Robert Němec.


Search Engine Marketing a jeho podobor optimalizace pro vyhledávače (SEO) je přitom oblastí, do které směřují největší výdaje do internetového marketingu. Podle Interactive Advertising Bureau a PriceWaterhouseCoopers do něj bylo v roce 2003 investováno 2,6 miliardy amerických dolarů. To představuje 35% podíl na celkových výdajích do internetového marketingu.


Pro ilustraci: zatímco ve druhém čtvrtletí 2002 tento podíl činil pouhých 9%, ve čtvrtém čtvrtletí 2003 vystoupal už na 40%.


Na webu SEO-SEM.cz v současné době na něm naleznete:

  • Letní školu SEO, vydávanou ve spolu s magazínem Lupa - cílem je naučit odbornou veřejnost, jak se dělá optimalizace pro vyhledávače
  • SEO soutěž - soutěž v optimalizaci pro vyhledávače; více o ní naleznete níže
  • První podrobnou anketu zkoumající trh se SEO v České republice - protože SEO je především byznys, agentura RobertNemec.com zkoumá, kdo SEO umí, jak se SEO chápáno a jaký je potenciál SEO v Česku
  • Odkazy na další zdroje o SEO a SEM, a to jak uceleného charakteru, tak jednotlivé články

V budoucnu bude web SEO-SEM.cz rozšířen o:

  • Katalog pokrývající všechna témata z oboru optimalizace pro vyhledávače a Search Engine Marketingu
  • Diskusní fórum na téma SEO a SEM
  • Odborné články
  • Blog o SEO a SEM psaný lidmi pracujícími pro internetovou reklamní agenturu RobertNemec.com

(c) 2004 Robert Němec - internetová reklamní agentura   reklama: Fromuláře a tiskopisy