Tento web sponzoruje reklamní agentura RobertNemec.com, která poskytuje tyto služby:

Internetový marketing

Reklama na internetu

Optimalizace pro vyhledávače (SEO)

PPC reklama

Webová analytika

Webdesign

Školení Google Analytics

Reklama na Facebooku

SEO copywriting


Novinky


GLASGOW 15. 8. 2004

První týden SEO soutěže a další novinky

Jaký byl průběh začátku SEO soutěte z pohledu pořadatele. Byly rozeslány e-maily, pár blogerům se to příliš nelíbilo. Někteří začali bojkotovat celou SEO soutěž, jiní se zúčastnili či podpořili náš projekt. Google registruje 6700+ stránek a první místo mezi soutěžními stránkami zaujímá Petr Weida.


Reakce bloggerů na e-mail

Rozhodli jsme se rozeslat významným českým blogerům zvací e-mail do naší SEO soutěže. Objevili se spoty, které označovali e-mail za SPAM, jiní ocenili tuto zprávu kladně a přihlásili se do soutěže. Pro vysvětlení e-mailů bylo 31 a adresáty jsem převážně vybíral z žebříčku prvních 200 weblogů na Toplistu. Snažil jsem se oslovit takové blogery, u kterých jsem předpokládal, že by je SEO soutěž mohla bavit a přijít jim jako dobrá zábava s možností něco vyhrát.


Reakce Googlu na soutěž

První den, pondělí 9. srpna 2004, Google v nočních hodinách zaregistroval prvních 85 stránek na dotaz "běžešelemovací řůčovičky". Třetí den Google to bylo 4400 stránek (číslo se lišilo podle toho na jakém IP, v jaké zemi, jste se nacházeli). Čtvrtý den bylo v indexu Googlu 4700 stránek a na první místo se dostala nesoutěžní stránka Pixyho. Sedmý den je na Google 6740 stránek. První místo má nesoutěžní Pixyho stránka, další SOUTĚŽNÍ stránky s nárokem na výhru v kategorii Quicker viz níže.


Současné pořadí prvních tří soutěžních stránek na Google

  1. www.zpravy.net/seo/
  2. az.co.cz/bezeselemovaci-rucovicky/
  3. bezeselemovaci-rucovicky.stirgex.com/

Reakce Jyxo na soutěž

I když soutěž není vyhlášena i pro český vyhledávače Jyxo je zajímavé sledovat jak reaguje na soutěž v porovnání s Googlem. Tak jako Google si Jyxo již první den všimlo nových stránek, spotů, reagující na SEO soutěž. Nyní je v Jyxo 2697 stránek, ale pořadí je výrazně odlišné od výsledků Google. První místo zaujímá web www.veggie.cz. Jeho dobrou pozici můžeme spojovat i s údajem napsaným u jeho odkazu "Dalších 116 odkazů odtud".


Počet přihlášených do soutěže

Do SEO soutěže se do nedělního poledne účastní 16 stránek, z toho 11 i v kategorii Blogger. Pro první kategorii Quicker je možné se přihlásit do půlnoci z úterý (17. srpna) na středu. Další přihlášení po tomto datu se již nebudou moci zapojit do soutěžení v kategorii Quicker, ale až v následující - Blogger.


Anketa o SEO

Kontinuálně se SEO soutěží na portálu seo-sem.cz probíhá Anketa o SEO v Česku. Do nedělního poledne bylo vyplněno 26 dotazníků. Dvě třetiny odpovědí přišlo od lidí mezi 18- 24 lety a největší procento bylo z Prahy. Dvě třetiny odpovědí na otázku "Jak chápete SEO" bylo ve smyslu, že SEO působí pozitivně a jedna třetina respondentů si myslí, že SEO má negativní vliv na stránky nebo je to podvod.


Kód SEO soutěže

Uveřejňujeme upravený, validní kód pro SEO soutěž. Stávající soutěžící nemusí starší kód nahrazovat za nový.

<!-- SEO SOUTEZ START -->
<div style='width: 131px'>
<img src="http://www.robertnemec.com/images/seo-soutez-logo.png" width="131" height="107" alt="Účastník SEO soutěže - podrobnosti na www.seo-sem.cz" />
<span style='font-size: xx-small; color: #263F9B; font-family: "Verdana CE", "Helvetica CE", Arial, sans-serif;'>Pořádá <a href="http://www.robertnemec.com" title="RobertNemec.com - internetová reklamní agentura se specializací na SEO/SEM">RobertNemec.com</a>
Sponzorují <a href="http://www.profiobchody.cz" title="ProfiObchody.cz - internetový obchod">ProfiObchody.cz</a></span> </div>
<!-- SEO SOUTEZ END -->Letní škola SEO: Kódujeme stránku

Na Lupě vyšly další díly Letní školy SEO. Tentokrát o kódu stránek. Ještě se budeme bavit o dalších třech tématech: SEO copywriting, Budování zpětných odkazu, Kontinuální SEO.


Soutěžícím přeji dobrou zábavu s naší SEO soutěží.


Michal Krutiš